REKLAMA
Targi Innowacji

Ile zapłacisz za OC w Strzyżowie?

Statystyki internetowych porównywarek ubezpieczeniowych wskazują, że województwo podkarpackie należy do najtańszych pod względem cen OC dla kierowców. Czy przykład Strzyżowa potwierdza to założenie? Przeanalizujmy to.

 

Wpływ miejsca zamieszkania na cenę OC

Świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie – kierowcy z tych trzech województw płacą statystycznie najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Skąd te różnice w cenie OC w zależności od województwa? Wynikają one z liczby szkód odnotowywanych na danym obszarze. Jeżeli więc w województwie mazowieckim częściej niż w podkarpackim dochodzi do zdarzeń, w następstwie których trzeba wypłacić odszkodowanie z OC, polisy mieszkańców z Mazowsza są droższe.

Miejsce zamieszkania to tylko jeden z wielu czynników kształtujących wysokość składki, jednak dość znaczący. Wystarczy powiedzieć, że OC dla kierowcy z Rzeszowa jest tańsze o ok. 40% niż dla gdańszczanina – to znaczna różnica. Przejdźmy jednak do cen w Strzyżowie, które najbardziej nas interesują w tym artykule. Wyliczyliśmy je na przykładzie statystycznego, 40-letniego kierowcy z żoną i dwójką dzieci, zniżkami w wysokości 40%, jedną szkodą na koncie i 8-letnią historią ubezpieczeniową, który chce kupić OC dla Opla Astry z 2010 r. z silnikiem 1,4 l. Składkę obliczyliśmy w internetowym kalkulatorze – jeśli chcesz, sam sprawdź ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i przekonaj się, ile kosztuje dla Ciebie.

 

Ile kosztuje OC w Strzyżowie

W celu obliczenia składki wprowadziliśmy do kalkulatora dokładne informacje dotyczące hipotetycznego kierowcy i jego auta. Co ciekawe, trzeba odpowiedzieć na pytanie nawet o kolor samochodu, co swoją drogą wskazuje na dokładność wyliczeń kalkulatora. To świadczy wyłącznie na jego korzyść. Wracając do wyników, opisany powyżej kierowca ze Strzyżowa zapłaciłby za OC 525 zł. Kwota sama w sobie mówi jednak niewiele i ktoś, kto nie jest na bieżąco z rynkiem ubezpieczeń komunikacyjnych, nie potrafi określić, czy 525 zł to dużo, czy mało jak na co OC.

Aby to sprawdzić, należy porównać ceny w Strzyżowie z cenami dla tego samego kierowcy, tyle że zamieszkałego w innych miastach o podobnej liczbie mieszkańców. Weźmy np. Kruszwicę z województwa kujawsko-pomorskiego – gdyby omawiany kierowca mieszkał w tym mieście, jego OC kosztowałby 555 zł. Z kolei we Lwówku Śląskim 606 zł, a w wielkopolskich Pobiedziskach – 668 zł. Wychodzi zatem, że w Strzyżowie jest najtaniej ze wszystkich omawianych miast o podobnej liczbie mieszkańców z różnych województw w Polsce. A jak kształtują się ceny za ubezpieczenie AC? Otwórz kalkulator i sprawdź!

 

Artykuł sponsorowany 
materiały nadesłane

20-12-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline