REKLAMA

Pijany kierowca tira

WYŻNE. We wtorek przed południem strzyżowscy policjanci interweniowali na jednej ze stacji paliw w Wyżnem. Kierowca ciężarowego dafa cofając uszkodził inną ciężarówkę. Sprawca tego zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca dafa z naczepą, 58-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, cofając uderzył w naczepę podpiętą do ciągnika siodłowego man, należącego do rosyjskiej firmy. Obaj kierowcy zostali przebadani na alkomacie – Rosjanin był trzeźwy, natomiast u sprawcy kolizji badanie wykazało ponad 2 promile.

58-latek tłumaczył się, że nie spowodował żadnej kolizji, nie kierował ciężarówką w czasie zdarzenia, a na stację paliw przyjechał nad ranem. Wracał z towarem z Węgier.

Po sprawdzeniu jego danych przez policjantów okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami

Dalszym wyjaśnianiem tej sprawy zajmą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Mieszkańcowi województwa warmińsko-mazurskiego, za naruszenie zakazu kierowania pojazdami i kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Ponadto za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną może zostać ukarany przez sąd grzywną do 5000 zł.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

11-12-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline