REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi pomogli rodzinie z zalanej Trzcinicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Zalana Trzcinica potrzebuje pomocy. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to, w czym wybiegli z domu, ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. W środę 8 lipca br. pomogli pięcioosobowej rodzinie, dostarczając kontenery mieszkalny i sanitarny.

DSC_1596

Foto: 3. PBOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego. W środę rano terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalny i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która straciła swój dobytek życia. Jej drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

Wsparcie rodziny obiecał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Trzcinicy. Teraz zobowiązanie Zwierzchnika Sił Zbrojnych zostało wykonane przez żołnierzy 3. PBOT. Kontenery mieszkalny i sanitarny stanęły na podwórku powodzian. Rodzina wraz z babcia nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi – powiedział kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji tej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów.


09-07-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline