Stypendia z Powiatowego Funduszu „Przecławczyka” przyznane

STRZYŻÓW. Powiat Strzyżowski podał informację o przyznaniu stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego  im. Jana Przecławczyka Dąbrowskiego dla uzdolnionej młodzieży.

science-students-1241156

Powiatowy Fundusz Stypendialny im. Jana Przecławczyka Dąbrowskiego powstał w 2002 roku.  Stypendia przeznaczone są dla młodzieży ze średnią min. 4,75.

O stypendia z tego funduszu można się ubiegać w następujących kategoriach:
I. absolwenci gimnazjum, którzy zamierzają kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski,
II. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i innych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski,
III. uczniowie/absolwenci szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski, którzy co najmniej zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, zgodnie z aktualnym wykazem olimpiad zatwierdzonych przez MEN,
IV. absolwenci szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski, którzy zamierzają kontynuować naukę na studiach dziennych.

Dodatkowymi atutami są udziały w konkursach, festiwalach, olimpiadach czy osiągnięcia sportowe.

Jak podało Starostwo Powiatowe, w tym roku stypendia otrzyma 138 osób w tym 68 w kategorii gimnazjów, 48 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 19 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 3 jako Absolwent Roku.

Stypendia zostaną uroczyście przekazane 23 września.

Wszystkim stypendystom gratulujemy!

ZDJ. freeimages.com

планшеты самыеtripadvisor


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.