REKLAMA

Świąteczny czas przy wspólnym stole

Tradycja jedzenia wspólnych posiłków z rodziną wpisała się już dawno w polską kulturę. Są to cenne, wspólnie spędzone chwile, które integrują ludzi od pradawnych czasów. Niedawno przeprowadzone badania „Polacy przy stole” przez firmę badawczą IQS stwierdzają, że wspólne jedzenie przy naszych stołach rodzinnych jest dla nas bardzo ważne. Warto więc kontynuować naszą tradycję i przy tym samym zadbać o przytulną, przyjazną atmosferę otaczając się drewnem, bo jako naturalny surowiec zawsze było chętnie wykorzystywane w naszych codziennych czynnościach kuchennych, dając nam pewność bezpieczeństwa naszych bliskich w kontakcie z żywnością.

Wyroby z drewna do kuchni doskonale wpisują się w ekologiczny i zdrowy styl w urządzaniu kuchni zyskując coraz większą liczbę zwolenników, przygotowując więc rodzinny posiłek możemy wykorzystać wiele elementów z naszej galanterii drewnianej i wyeksponować na stołach pyszne potrawy w drewnianych miskach, drewnianych deskach obrotowych do serwowania i innych akcesoriach kuchennych. Te cenne chwile, spędzone w rodzinnym gronie przy stole zawiązują więzi na lata, zapamiętujemy wtedy smaki z dzieciństwa i chętnie wspominamy ten czas, kiedy pysznie jemy nasze pięknie podane posiłki w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Wraz z długo oczekiwaną przez nas wiosną przychodzi myśl o zbliżających się Świętach Wielkanocnych, które tradycyjnie spędzamy z rodziną i najbliższymi. Świąteczne śniadanie jest najważniejszym punktem Wielkanocy, wówczas zasiadamy razem do stołu, gdzie otaczają nas symbole wielkanocne takie jak cukrowy baranek, palemka, rzeżucha i najważniejsze drewniane pisanki wielkanocne ręcznie malowane przez nas i naszych najbliższych. Następnym ważnym posiłkiem jest obiad, który przygotowany dla grona najbliższych jest dużym wyzwaniem, szczególnie, jeśli lista gości jest długa. Warto w czasie Świąt dobrze rozplanować swój czas by móc cieszyć się świąteczną rodzinną atmosferą nie tylko znad blatu kuchennego. Pomoc drewnianych akcesoriów kuchennych bywa niezastąpiona w tym czasie, doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju deski do krojenia kuchenne, stolnice, wałki do ciasta, podstawki pod garnki, oraz drewniany chlebak, dzięki któremu nasze pieczywo pozostanie świeże przez świąteczny czas. Pamiętajmy więc, że wyroby z drewna do kuchni nie tylko ułatwią nam wykonywanie wszystkich czynności związanych z przygotowaniem potraw świątecznych, ale przede wszystkim skrócą czas wykonania posiłków i szybciej uporamy się z czasochłonnymi zadaniami by móc cieszyć się jak najszybciej i najdłużej wspólnym czasem rodzinnym z najbliższymi.

Już dziś przesyłamy Wam życzenia cudownych świąt Wielkiej Nocy w gronie najbliższych.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

15-04-2019


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline