REKLAMA

Zgłosił kradzież samochodu… pojazd odjechał bo nie zaciągnął hamulca

POWIAT STRZYŻOWSKI. Mieszkaniec Żarnowej może odpowiadać za wprowadzenia w błąd i wywołanie niepotrzebnej czynności Policji. Mężczyzna zgłosił kradzież i uszkodzenie samochodu. Okazało się, że właściciel sam nie zabezpieczył swojego auta, które wjechało do rowu.

Dzisiaj przed południem jeden z mieszkańców Żarnowej powiadomił Policję o kradzieży i uszkodzeniu samochodu. Relacja mężczyzny nie zgadzała się z tym co policjanci zastali na miejscu zdarzenia, a zwłaszcza brakiem śladów wskazujących na pokonanie zabezpieczeń auta i jego uruchomienie. Po krótkim czasie mężczyzna przypomniał sobie, że pozostawił auto na wzniesieniu, bez zaciągniętego hamulca bezpieczeństwa. Auto nie było zamknięte. Kiedy mężczyzna przesiadł się do innego samochodu i odjechał, volkswagen stoczył się ze skarpy do rowu.

Za tego typu zgłoszenie grozi mu odpowiedzialność za wykroczenie wprowadzenia w błąd i wywołania niepotrzebnej czynności Policji. Grozi za to grzywna do 1500 zł, oraz sąd może orzec nawiązkę w kwocie do 1000 zł.
W przypadku przyjęcia do protokołu zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, zagrożenie karą wzrasta do dwóch lat pozbawienia wolności.

303-183707

 

KPP Strzyżów

12-04-2019


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline