REKLAMA

Czy pod koszulę nosić podkoszulek? Sprawdziliśmy, co mówią styliści

Podkoszulki – jak nazwa wskazuje – przeznaczone są do zakładania pod koszulę. Ale czy zawsze jest to wskazane? Kiedy możemy nosić podkoszulki męskie pod koszulą? Jakich błędów lepiej unikać? Sprawdziliśmy, co mówią styliści.

Biała koszula i biały podkoszulek? To błąd!

Najczęstszym błędem popełnianym przez mężczyzn jest zakładanie białego podkoszulka pod koszulę w tym samym kolorze. Pomyślmy, dlaczego tak się dzieje. Prawdopodobnie głównym powodem jest to, że biała koszula – nawet nie najgorszej jakości – bywa prześwitująca. Motywacja jest jak najbardziej zrozumiała, ale z tego samego powodu właśnie nie należy zakładać białego podkoszulka. Zróbmy sobie prosty test i załóżmy pod białą koszulę najpierw podkoszulek biały, a potem cielisty lub jasnoszary. Który odznacza się najbardziej? Oczywiście, że biały!

Podkoszulka męska pod wizytową koszulę

Wiemy już, że białej koszuli nie łączymy z białym podkoszulkiem. Wiemy też, że lepiej wybrać koszulkę cielistą lub jasnoszarą. A jakie jeszcze powinna mieć cechy koszulka pod koszulę? Na co zwrócić uwagę?

Główną zasadą, jaką powinniśmy się kierować jest to, że podkoszulek ma być niewidoczny. Dlatego też absolutnie nie dopuszczamy pomysłu, żeby pod koszulę założyć podkoszulek męski z długim rękawem. Jeśli jest nam zimno – załóżmy sweter czy kamizelkę – to bezpieczniejsza opcja. Pamiętajmy też, że podkoszulek nie może się odznaczać na koszuli, więc nie może być zbyt luźny. Idealny będzie bawełniany podkoszulek męski z domieszką włókien elastycznych, dzięki którym będzie on dobrze przylegał do ciała. Należy pamiętać też o dekolcie i o tym, że czasem możemy chcieć odpiąć guziki koszuli przy szyi. Podkoszulek powinien mieć więc dekolt na tyle głęboki, żeby po odpięciu tych guzików nie było go widać. Co do koloru, mówiliśmy już o koszuli białej i podobnie jak w tym przypadku postąpimy przy innych jasnych kolorach koszul – najlepsza tu będzie koszulka cielista lub jasnoszara. Do koszul ciemnych i czarnych założymy podkoszulek męski czarny. Zestawy podkoszulek w tych właśnie kolorach możemy kupić np. w denley.pl: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Bielizna-meska_Podkoszulki-566.html.

Jasnoszary podkoszulek męski

Podkoszulek męski i koszula w codziennym wydaniu

Codzienne, mniej formalne stylizacje pozwalają nam na większą dowolność. Tak jak do garnituru nie założymy np. koszuli z krótkim rękawem, tak na co dzień nie ma z tym problemu (byle bez krawata!). Podobnie będzie z podkoszulkami, ale wcale nie jest tak, że na co dzień założymy biały podkoszulek pod białą koszulę zapiętą pod samą szyję. Co to, to nie! Podkoszulek z koszulą należy nosić w sposób przemyślany i jeśli ma być widoczny, to z premedytacją.

To właśnie latem najczęściej widujemy panów zestawiających podkoszulek z koszulą, która jest całkowicie lub tylko w górnej części rozpięta. W tej sytuacji wpadką byłby raczej brak podkoszulka. Oczywiście nie może być do wizytowa koszula, którą zakładają również do garnituru, a koszula bardziej w casualowym stylu. Jakie spodnie założyć do takiego zestawu? Jeśli mają to być spodnie długie na przykład w chłodniejsze dni lub wieczory, to świetnie sprawdzą się jeansy lub chinosy. Kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka – również dobrym wyborem będą jeansy i chinosy, ale w wersji krótkiej lub krótkie bojówki – zależnie od naszego stylu.

Koszula w paski i podkoszulek z krótkim rękawem

Podsumowując – podkoszulek pod koszulą jest dopuszczalny w stylizacjach formalnych, ale należy pamiętać przede wszystkim o tym, by absolutnie nie był w żaden sposób widoczny. Na co dzień mamy większą dowolność i podkoszulek męski w połączeniu z koszulą – rozpiętą w całości lub częściowo – może być widoczny, ale w sposób przemyślany i celowy.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook