REKLAMA

PODKARPACIE. Zlekceważył znak i wjechał pod pociąg! (ZDJĘCIA)

PRZYSIEKI / PODKARPACIE. W miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu marki Opel z pociągiem. Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

450-275394

W miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu marki Opel z pociągiem. Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Wczoraj około godz. 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach. Na miejsce natychmiast skierował jasielskich policjantów z wydziału ruchu drogowego i referatu patrolowo-interwencyjnego.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków-Zagórz. Jego pojazd został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowca osobówki został ranny i trafił do jasielskiego szpitala. Załoga pociągu oraz jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Zarówno kierowca opla jak i maszynista byli trzeźwi.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, co pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia. Na miejscu pracowali również strażacy i funkcjonariusze SOK.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu lub przechodzeniu przez przejazdy kolejowo-drogowe. Wjazd czy wejście na taki przejazd, bez zachowania szczególnej ostrożności, może zakończyć się tragicznie.

450-275395_1

450-275388

źródło: KPP Jasło

zdjęcia: KPP Jasło

17-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)